Nowości

 • Aktualności od 18 kwietnia 2024 na tpn.gov.pl

  Aktualności od 18 kwietnia 2024 na tpn.gov.pl

  Od 18 kwietnia 2024 aktualności TPN można znaleźć już tylko na nowej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy!

  18 kwietnia 2024
 • Zamknięcia szlaków

  Zamknięcia szlaków

  Przed nami zamknięcia szlaków spowodowane koniecznością usunięcia drzew w rejonie Wąwozu Kraków oraz remontem mostu na szlaku Polana Zahradziska - Przysłop Miętusi. Poniżej szczegóły.

  17 kwietnia 2024
 • Praca sezonowa w Centrum Edukacji

  Praca sezonowa w Centrum Edukacji

  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika do wsparcia sezonowego Zespołu ds. Bazy Edukacyjnej. Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 26 kwietnia 2024. Szczegóły poniżej.

  16 kwietnia 2024
 • Dzień Cietrzewia już 20 kwietnia

  Dzień Cietrzewia już 20 kwietnia

  W sobotę 20 kwietnia 2024 zapraszamy Was na Dzień Cietrzewia! I z młodszymi i ze starszymi porozmawiamy o naszej akcji #ChronićCięTrzeba - czy tatrzańskie cietrzewie rzeczywiście wymagają czynnej ochrony i wprowadzania dla nich dodatkowych ograniczeń? O czym każdy z nas powinien...

  15 kwietnia 2024
 • Koniec sezonu skiturowego

  Koniec sezonu skiturowego

  Zbliża się koniec sezonu skiturowego w Tatrach. O ile w najbliższym czasie na naszym terenie nie wystąpią duże opady śniegu, można się go spodziewać w poniedziałek 22 kwietnia 2024.

  12 kwietnia 2024
 • Akademia Tatry: wycieczka 13 kwietnia

  Akademia Tatry: wycieczka 13 kwietnia

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wycieczki dedykowane są dla osób dorosłych - przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 13 kwietnia odbędzie się...

  10 kwietnia 2024
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne 20 kwietnia

  Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne 20 kwietnia

  Centrum będzie niedostępne dla zwiedzających w sobotę 20 kwietnia z uwagi na wybory samorządowe oraz jak zawsze w niedzielę. Zapraszamy w poniedziałek 21 kwietnia.

  9 kwietnia 2024
 • Zatrudnimy pracownika na stanowisko ds. pracowniczych

  Zatrudnimy pracownika na samodzielne stanowisko ds. pracowniczych

  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na samodzielne stanowisko ds. pracowniczych Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 26 kwietnia 2024. Szczegóły poniżej.

  5 kwietnia 2024
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne 6 kwietnia

  Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne 6 kwietnia

  Centrum będzie niedostępne dla zwiedzających w sobotę 6 kwietnia z uwagi na wybory samorządowe oraz jak zawsze w niedzielę. Zapraszamy w poniedziałek 8 kwietnia.

  5 kwietnia 2024
 • Przerwy w dostępie do Geoportalu

  Przerwy w dostępie do Geoportalu

  W piątek 5 kwietnia oraz prawdopodobnie przez weekend mogą wystąpić przerwy w dostępie do Geoportalu Tatry ze względu na prace remontowe w budynku Dyrekcji TPN.

  4 kwietnia 2024
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej ponownie otwarte

  Centrum Edukacji Przyrodniczej ponownie otwarte

  Wszystkie problemy związane z awarią techniczną zostały rozwiązane i Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN jest już ponownie otwarte dla odwiedzających. Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-15.00 (ostatnie wejście o 14.00).

  2 kwietnia 2024
 • Prosimy o zachowanie ostrożności

  Prosimy o zachowanie ostrożności

  Wiatr stracił na sile. W Tatrach spodziewamy się dzisiaj opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, co może powodować powstawanie okiści oraz łamanie się gałęzi i większych konarów drzew.

  2 kwietnia 2024
 • Wstrzymana sprzedaż biletów wstępu do TPN

  Wstrzymana sprzedaż biletów wstępu do TPN

  Wstrzymujemy sprzedaż biletów na wszystkich punktach wejścia do TPN i odradzamy dziś wszelkie wyjścia w Tatry. W górach wieje bardzo silny i porywisty wiatr, który dzisiaj się wzmaga. Na szlaki łamią się gałęzie i drzewa, co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia.

  1 kwietnia 2024
 • Bardzo silny wiatr w Tatrach

  Bardzo silny wiatr w Tatrach

  Odradzamy dziś wszelkie wyjścia w Tatry. W górach wieje bardzo silny i porywisty wiatr, który dzisiaj się wzmaga. Na szlaki łamią się gałęzie i drzewa, co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie kursują wozy konne do Morskiego Oka.

  1 kwietnia 2024
 • Wspaniałych Świąt Wielkanocnych

  Wspaniałych Świąt Wielkanocnych

  Zdrowych, radosnych i pięknych Świąt Wielkanocnych życzą Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz z pracownikami!

  30 marca 2024
 • Przerwa wielkanocna w działaniu PIT, CEP i Infolinii

  Przerwa wielkanocna w działaniu PIT i CEP

  Jeśli planujesz odwiedzić w czasie świąt wielkanocnych Punkt Informacji Turystycznej lub Centrum Edukacji Przyrodniczej, sprawdź kiedy będzie to możliwe. Infolinia e-biletowa również będzie funkcjonowała ze świąteczną przerwą.

  22 marca 2024
 • Centrum Lawinowe na Kalatówkach zamknięte

  Centrum Lawinowe na Kalatówkach zamknięte

  Niestety, od połowy lutego nie doczekaliśmy się na opady śniegu pozwalające na ponowne otwarcie Centrum Lawinowego na Kalatówkach. Ostatecznie zamykamy Centrum - do zobaczenia w przyszłym sezonie zimowym!

  22 marca 2024
 • Nabór na stanowisko Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

  Trwa nabór nabór na stanowisko Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego. Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

  19 marca 2024
 • Startuje XXVI Konkurs Wiedzy o TPN

  Startuje XXVI Konkurs Wiedzy o TPN

  Zapraszamy szkoły podstawowe z województwa małopolskiego do udziału w kolejnej, już 26. edycji Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym, który współorganizujemy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Murzasichlu (gdzie będzie miała miejsce rywalizacja) oraz Gminą Poronin. Konkurs...

  18 marca 2024
 • Ograniczenia dla taterników i narciarzy ekstremalnych

  Ograniczenia dla taterników i narciarzy ekstremalnych

  Sokoły wędrowne zakładają gniazda. Z ich powodu, jak co roku, wprowadzamy ograniczenia dla taterników i narciarzy ekstremalnych. Od 18 marca do 15 lipca 2024 zamknięte będą drogi wspinaczkowe i linie zjazdowe udostępnione dla narciarstwa ekstremalnego w dwóch rejonach:

  17 marca 2024
Poprzednie 1 2 3 4 5 6 Następne