Dzień Cietrzewia już 20 kwietnia

15 kwietnia 2024

W sobotę 20 kwietnia 2024 zapraszamy Was na Dzień Cietrzewia! I z młodszymi i ze starszymi porozmawiamy o naszej akcji #ChronićCięTrzeba - czy tatrzańskie cietrzewie rzeczywiście wymagają czynnej ochrony i wprowadzania dla nich dodatkowych ograniczeń? O czym każdy z nas powinien pamiętać wyruszając w Tatry, szczególnie zimą i wczesną wiosną?

Program Dnia Cietrzewia:

6:00 Wycieczka ornitologiczna ze Stanisławem Brońskim, ornitologiem Tatrzańskiego Parku Narodowego, do Doliny Kościeliskiej. Wstęp wolny, będą obowiązywały zapisy, zabierzemy max. 20 osób. Wycieczka tylko dla osób dorosłych. Wkrótce więcej szczegółów w naszymwydarzeniu na Facebooku.
 
15.00-18:00 Gra terenowa dla rodzin z dziećmi w ogrodzie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a) i malowanie drewnianych cietrzewi! W razie niepogody zajęcia odbędą się wewnątrz. Wstęp wolny - zapraszamy!
 
18:00 Pokaz filmu "Kohut" Michała Adamowicza oraz Filipa Chudzyńskiego - również w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a). „Kohut” to średniometrażowy film przyrodniczy o dwuletnich badaniach nad cietrzewiami w Tatrach. Pokaz poprzedzi wprowadzenie Michała Adamowicza, z którym na zakończenie odbędzie się dyskusja. Liczymy na Waszą obecność oraz moc pytań! Wstęp wolny.
 
W TPN żyje bardzo niewielka populacja tych ptaków. Są na granicy wymarcia. Trzeba je aktywnie chronić, inaczej nie przetrwają.
 
Autorką postaci cietrzewia z plakatu jest Agata Kwiatkowska.

Drukuj