Startuje XXVI Konkurs Wiedzy o TPN

18 marca 2024
Aktualizacja: 21 marca 2024

Zapraszamy szkoły podstawowe z województwa małopolskiego do udziału w kolejnej, już 26. edycji Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym, który współorganizujemy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Murzasichlu (gdzie będzie miała miejsce rywalizacja) oraz Gminą Poronin. Konkurs odbędzie się 9 maja 2024. Na zgłoszenia czekamy do 6 maja 2024. W tym roku tematem jest świat zwierząt w Tatrzańskim Parku Narodowym!

Uczestnicy powinni wykazać się wiedzą z zakresu fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem znajomości następujących zagadnień: charakterystyka (wygląd, odżywianie, obszar występowania), historia i dzień dzisiejszy fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, wpływ turystyki na faunę Tatr.

Szkołę może reprezentować jeden dwuosobowy zespół. Konkurs przebiegać będzie w 2 etapach: część pisemna (zadania rozwiązywane indywidualnie, punktowany jest zespół) oraz finał.

W dniu 16 kwietnia 2024 roku (wtorek) o godzinie 9:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 42a odbędzie się wykład obejmujący tematykę konkursu. Zapraszamy wszystkich uczestników!

Poniżej niezbędne dokumenty dla uczestników - szczegółowe informacje dot. konkursu można znaleźć w regulaminie:

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: 18 20 233 03, 722 223 890 lub areinholz@tpn.pl

Fot. Filip Zięba, TPN

Drukuj