Nowości

 • Czyste Tatry po raz dwunasty

  Czyste Tatry po raz dwunasty

  W dniach 30.06-1.07.2023 roku odbędzie się kolejna edycja akcji „Czyste Tatry”. W tym roku czeka na Was wiele atrakcji, niespodzianek, ekologicznych warsztatów i spotkań z wyjątkowymi ludźmi, których łączy dbałość o środowisko naturalne i miłość do polskich gór. Cieszymy...

  29 czerwca 2023
 • Tatrzańskie Wagary 2023

  Tatrzańskie Wagary 2023

  Już po raz czwarty organizujemy „Tatrzańskie wagary”! Tego lata na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku 7–11 lat w terminach: 17-21 lipca, 24-28 lipca, 31 lipca-4 sierpnia oraz 7-11 sierpnia. Tematem przewodnim tegorocznych Wagarów będzie praca z mapą i kompasem.

  27 czerwca 2023
 • PoSzlaki zbliżają się wielkimi krokami!

  PoSzlaki zbliżają się wielkimi krokami!

  Powracają letnie PoSzlaki, czyli prelekcje i wycieczki w towarzystwie edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego! W lipcu i sierpniu akcja będzie prowadzona codziennie, jest dedykowana zarówno dla najmłodszych turystów, jak i tych, którzy wędrują już samodzielnie po Tatrach i możecie...

  26 czerwca 2023
 • Utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  Utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  Na szlaku w Dolinie Kościeliskiej, w okolicy zejścia z Jaskini Mroźnej, w poniedziałek 26 czerwca wystąpią utrudnienia związane z remontem szlaku zejściowego z jaskini – mogą występować czasowe (do 10 minut) zamknięcia szlaku.

  24 czerwca 2023
 • Kozice policzone

  Kozice policzone

  Liczenie odbyło się 20 czerwca jako akcja jednodniowa. Po polskiej stronie zanotowano 267 kozic, po słowackiej - 659, co daje nam łącznie 926 osobników na terenie Tatr.

  20 czerwca 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 24 czerwca

  Akademia Tatry: wycieczka 24 czerwca

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 24 czerwca odbędzie się...

  18 czerwca 2023
 • Tatra Fest Kids

  Tatra Fest Kids

  Podczas Tatra Fest Kids, który odbędzie 24-25 czerwca w Gugu Parku przy ulicy Piłsudskiego w Zakopanem, zadbaliśmy o przygotowanie kilku wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych! Tatra Fest Kids to rodzinne wydarzenie sportowo-edukacyjne, a także akcja o charakterze charytatywnym, mająca na...

  18 czerwca 2023
 • Zatrudnimy specjalistę ds. wolontariatu

  Zatrudnimy specjalistę ds. wolontariatu

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko specjalisty ds. wolontariatu. Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 30 czerwca 2023. Szczegóły poniżej.

  15 czerwca 2023
 • Ruszył przetarg, zapraszamy do udziału!

  Uruchomiliśmy przetarg na wykonanie prac programistyczno-wdrożeniowych dla 23 stron internetowych parków narodowych oraz jednej strony głównej. Postępowanie realizowane jest na mocy Pełnomocnictwa (DOP/2/POIŚ/2022) w imieniu i na rzecz Ministerstwa Klimatu i Środowiska w ramach Projektu...

  14 czerwca 2023
 • Festiwal Moc Gór

  Festiwal Moc Gór

  W ostatni weekend czerwca w Zakopanem i w Tatrach odbędzie się, w tym roku już po raz 19, jedno z najważniejszych wydarzeń górskich w Polsce – Festiwal Moc Gór.

  14 czerwca 2023
 • Zatrudnimy zastępcę głównego księgowego

  Zatrudnimy zastępcę głównego księgowego

  Tatrzański Park Narodowy ponawia nabór na stanowisko zastępcy głównego księgowego w Zespole Finansowo-Księgowym. Na zgłoszenia czekamy do 23.06.2023. Szczegóły poniżej.

  13 czerwca 2023
 • Promocja autobiografii Apoloniusza Rajwy w CEP TPN

  Promocja autobiografii Apoloniusza Rajwy w CEP TPN

  Promocja książki Apoloniusza Rajwy zatytułowanej "Mój Everest", wydanej nakładem Krośnieńskiej Oficyny Wydawniczej, odbędzie się w piątek 16 czerwca o godzinie 17:00 w sali Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a). Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki!

  12 czerwca 2023
 • Biblioteka TPN tymczasowo nieczynna

  Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej TPN (w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, ul. Chałubińskiego 42a) będzie nieczynny od 13 do 16 czerwca. Za utrudnienia przepraszamy.

  9 czerwca 2023
 • Wystawa: 15 x Kobieta w Zakopanem

  Wystawa: 15 x Kobieta w Zakopanem

  Wernisaż odbędzie się w sobotę 17 czerwca o godz. 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Autorski projekt wystawienniczy Lidii Rosińskiej-Podleśny, który powstał przy współpracy z Renatą Kowalską z Tatrzańskiego Parku Narodowego, jest opowieścią o...

  9 czerwca 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 9 czerwca

  Akademia Tatry: wycieczka 9 czerwca

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W piątek, 9 czerwca odbędzie się...

  6 czerwca 2023
 • Cenne źródło informacji o niedźwiedziach

  Wiele ciekawych informacji o niedźwiedziach, pochodzących od najlepszych specjalistów z całego świata możecie znaleźć na nowo powstałej stronie Bear Specialist Group: www.globalbearconservation.org.

  1 czerwca 2023
 • Otwarcie Doliny Białego

  Otwarcie Doliny Białego

  Od czwartku 1 czerwca otwieramy żółty szlak turystyczny w Dolinie Białego (w obu kierunkach). Dziękujemy za wsparcie naszych działań.

  31 maja 2023
 • Dzień Dziecka z TPN

  Dzień Dziecka z TPN

  W najbliższą sobotę zapraszamy Was do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu na łonie natury i świętowania Dnia Dziecka!

  30 maja 2023
 • Już jest nowy numer kwartalnika "Tatry"!

  Już jest nowy numer kwartalnika

  Najnowszy numer „Tatr” trafił do sprzedaży! Tematem numeru są grzyby, W szerokim kontekście, wykraczającym znacznie poza patelnię z rydzami oraz wigilijną zupę grzybową, choć te aspekty również są ważne… Bez grzybów nie byłoby na Ziemi życia, jakie znamy.

  26 maja 2023
 • Europejski Dzień Parków Narodowych: gra terenowa 27 maja

  Europejski Dzień Parków Narodowych: gra terenowa 27 maja

  Z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych zapraszamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w wyjątkowej grze terenowej, która odbędzie się w sobotę, 27 maja o godzinie 10:00, w Ogrodzie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a)!

  24 maja 2023