Razem dla Tatr

11 kwietnia 2013

Marka Milka we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym zorganizowała akcję społeczno-edukacyjną, której celem było wsparcie ochrony symboli tatrzańskiej przyrody. W ramach projektu Milka przekazała 1 mln zł na działania ochronne dla symboli wybranych w głosowaniu – niedźwiedzia, świstaka i kozicy.

  • Logo Razem dla Tatr

    Logo Razem dla Tatr

Tatry mają wiele znaczeń. Przyciągają weekendowych turystów i ludzi, którzy w górach szukają sensu życia. Dzięki Tatrom poznajemy siebie. Obcując z wyjątkową przyrodą, uciekamy od zgiełku cywilizacji. Znajdujemy wyciszenie i niecodzienne emocje, radość z najprostszych spraw i refleksję o rzeczach w życiu najważniejszych. Niezależnie od wszystkich powodów, dla których kochamy Tatry, każdemu z nas powinno zależeć, aby je chronić i zachować w możliwie niezmienionej formie dla przyszłych pokoleń. 

Przez 8 tygodni nasi eksperci oraz ambasadorzy akcji Razem dla Tatr  – Sebastian Karpiel Bułecka, Jagna Marczułajtis, Reni Jusis, Janusz Majcher, Michał Jagiełło, Maciej Pinkwart, Maciej Krupa i Marcin Kacperek –  opowiadali o tatrzańskiej przyrodzie, inspirowali do zgłębiania wiedzy i zachęcali do bliższego poznania sześciu wybranych symboli Tatr. 

Symbole te to unikalne dla Tatr, potencjalnie zagrożone gatunki roślin i zwierząt oraz wyjątkowe przyrodniczo miejsca, które znają wszyscy: krokus, niedźwiedź, kozica, świstak, Giewont oraz Morskie Oko.

Trzy z nich: niedźwiedź, świstak i kozica  – wyłonione w wyniku głosowania na stronie internetowej akcji – zostały objęte programem badawczym i edukacyjnym, wspierającym działania ochronne. Realizację programu sfinansowała marka Milka, przeznaczając na ten cel 1 milion złotych.
Przez cały czas trwania akcji w programie Dzień Dobry TVN i w „Gazecie Wyborczej” eksperci TPN oraz ambasadorzy akcji  opowiadali o tym, co możemy wspólnie zrobić.Akcja i głosowanie na symbole były promowane również podczas specjalnych wydarzeń w Zakopanem, takich jak Dni Zakopanego połączonych z koncertem zespołu Zakopower oraz podczas Letniego Festiwalu Milka.

Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.facebook.com/Milka.Razem.dla.Tatr.
 
Partnerzy akcji:
 
Drukuj