Nowości

 • Parkingi w rejonie Morskiego Oka w czasie Świąt

  Parkingi w rejonie Morskiego Oka w czasie Świąt

  Wybieracie się w trakcie Świąt nad Morskie Oko? Przeczytajcie.

  23 grudnia 2023
 • Święta: obiekty TPN czasowo nieczynne

  Święta: obiekty TPN czasowo nieczynne

  Punkt Informacji Turystycznej TPN (ul. Chałubińskiego 44) oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (Chałubińskiego 42a) będą nieczynne w dni świąteczne. Sprawdźcie kiedy.

  22 grudnia 2023
 • Punkt Informacji Turystycznej TPN nieczynny stacjonarnie

  Punkt Informacji Turystycznej TPN nieczynny stacjonarnie

  Od 15 do 21 grudnia (piątek-czwartek) Punkt Informacji Turystycznej TPN od będzie nieczynny stacjonarnie. W tych dniach informacje będą udzielane telefonicznie (+48 18 20 23 300) oraz mailowo (infotur@tpn.pl).

  14 grudnia 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 16 grudnia

  Akademia Tatry: wycieczka 16 grudnia

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 16 grudnia odbędzie się...

  11 grudnia 2023
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej czasowo nieczynne

  Kiedy Centrum Edukacji Przyrodniczej będzie nieczynne?

  Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a) będzie nieczynne 9, 24, 25, 26 i 31 grudnia. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy w pozostałe dni.

  8 grudnia 2023
 • Turystyka zimowa a przyroda - wykład 2 grudnia

  Turystyka zimowa a przyroda - wykład 2 grudnia

  Przed nami kolejny sezon zimowy w Tatrach. W związku z tym, w sobotę 2 grudnia 2023 o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul Chałubińskiego 42a w Zakopanem, odbędzie się wykład omawiający wpływ różnych form turystyki zimowej na przyrodę. Zapraszamy osoby organizujące...

  27 listopada 2023
 • Krakowski Festiwal Górski 2023

  Krakowski Festiwal Górski 2023

  Krakowski Festiwal Górski powraca! To unikalne wydarzenie, łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty gór, ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. Nadchodząca 21. edycja odbędzie się w ICE Kraków.

  26 listopada 2023
 • Już jest nowy kwartalnik TATRY

  Już jest nowy kwartalnik TATRY

  Bohaterką numeru jest Jadwiga Zamoyska. Mogła wybrać paryskie salony, miękkie pluszowe meble, ogień przy kominku, poranną kawę podawaną w najcieńszej porcelanie. Wybrała życie pełne wyzwań zawodowych i prywatnych. Życie, którego lwią część spędziła w Kuźnicach, u stóp Tatr....

  22 listopada 2023
 • Wyniki jesiennego liczenia kozic

  Wyniki jesiennego liczenia kozic

  Liczenie odbyło się 7 listopada jako akcja jednodniowa. Po polskiej stronie zanotowano 267 kozic, po słowackiej - 659, co daje nam łącznie 926 osobników na terenie Tatr.

  20 listopada 2023
 • Dolina Małej Łąki otwarta

  Dolina Małej Łąki otwarta

  Od wtorku 7 listopada otwarty zostanie szlak prowadzący do Doliny Małej Łąki (od wejścia do doliny do Wielkiej Polany Małołąckiej) oraz niebiesko i czarno znakowane odcinki szlaków z Doliny Małej Łąki na Przysłop Miętusi.

  6 listopada 2023
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne 10, 11 i 17 listopada

  Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne 10, 11 i 17 listopada

  Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a) będzie nieczynne 10, 11 i 17 listopada. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy w pozostałe dni.

  5 listopada 2023
 • Zamknięta Dolina Małej Łąki

  Zamknięta Dolina Małej Łąki

  Szlak prowadzący do Doliny Małej Łąki (od wejścia do doliny do Polany Małołąckiej) oraz niebiesko i czarno znakowane odcinki szlaków z Doliny Małej Łąki na Przysłop Miętusi zostają zamknięte do odwołania z powodu dużej liczby powalonych drzew, które uniemożliwiają przejście.

  3 listopada 2023
 • Silny wiatr w Tatrach!

  Silny wiatr w Tatrach!

  Odradzamy wszelkie wyjścia w góry. W Tatrach panują bardzo trudne warunki – silny, porywisty wiatr może utrudniać poruszanie się, a na szlaki mogą spadać drzewa i gałęzie. Niebezpieczna sytuacja panuje także na drodze do Morskiego Oka - transport konny został wstrzymany.

  2 listopada 2023
 • TANAP zamyka wysokogórskie szlaki

  TANAP zamyka wysokogórskie szlaki

  Jak co roku, z początkiem listopada przyrodnicy z TANAP-u zamknęli wszystkie szlaki powyżej schronisk. Oznacza to, że turyści wędrujący po polskiej części gór nie mogą przekraczać granicy i przechodzić na południową stronę Tatr. Szlaki zamknięte będą do 14 czerwca.

  1 listopada 2023
 • Wydawnictwa TPN na Targach Książki w Krakowie

  TPN na Targach Książki w Krakowie

  Dzisiaj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Naszych książek i gadżetów szukajcie na stanowisku Magazynu Góry (stoisko B74), w Hali Dunaj, tuż obok sceny.

  26 października 2023
 • Projekt LECA wspiera ochronę tatrzańskich niedźwiedzi

  Projekt LECA wspiera ochronę tatrzańskich niedźwiedzi

  Dzięki pomocy Unii Europejskiej kupiliśmy cztery obroże telemetryczne, w tym dwie wyposażone w kamery – zostaną one założone tatrzańskim niedźwiedziom, tym, które podchodzą w okolice ludzkich siedzib. Obserwując ich trasy, zwyczaje i zachowania, zbierzemy dane, które pozwolą nam...

  18 października 2023
 • Przed nami XXV Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Pasterstwie

  Przed nami XXV Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Pasterstwie

  Tatrzański Park Narodowy zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego do udziału w XXV Konkursie Wiedzy o Pasterstwie. Konkurs odbędzie się w piątek 17 listopada 2023 o godz. 10.00 w Centrum Edukacji...

  10 października 2023
 • Imieniny Jadwigi Zamoyskiej!

  Imieniny Jadwigi Zamoyskiej!

  Już w niedzielę 15 października imieniny Jadwigi! Koniecznie musimy się wtedy spotkać - zapiszcie, o 16:00 - by świętować imieniny Jadzi Zamoyskiej - oczywiście w Kuźnicach, w dawnym budynku Szkoły Domowej Pracy Kobiet założonej przez Solenizantkę – obecnie mieści się tutaj...

  10 października 2023
 • Tatry Słowackie: szlak przez Rohatkę otwarty

  Tatry Słowackie: szlak przez Rohatkę otwarty

  Jak informuje Tatranský národný park (TANAP), niebiesko znakowany odcinek szlaku prowadzący przez Rohatkę - od rozejścia pod Polskim Grzebieniem w Dolinie Białej Wody do Zbójnickiej Chaty w Dolinie Staroleślnej - jest już ponownie otwarty.

  2 października 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 7 października

  Akademia Tatry: wycieczka 7 października

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 7 października odbędzie...

  1 października 2023