TPN na Krakowskim Festiwalu Górskim

5 grudnia 2019

17. edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego towarzyszyć będzie obszerny panel poświęcony ekologii. 6 grudnia w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się cykl spotkań pod hasłem „Outdoorowa Ekologika. Ludzie, góry, ekologia”, mających na celu naświetlenie zagadnień związanych z eko-świadomością, zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Program „Outdoorowej Ekologiki”:

12:30–13:10    „Tatrzańskie i turystyczne Zero Waste” – Jan Krzeptowski-Sabała (TPN)

13:20–13:50    „Czy outdoorowe produkty mogą być naprawdę eko?” – Wojciech Kłapcia

14:00–14:10    „Napraw – nie kupuj” – o kampanii Cumulusa

14:20–14:50    „Proekologiczne działania TPN” – Jan Krzeptowski (TPN)

15:00–15:25    „Zrównoważony rozwój i ekologia w praktyce – doświadczenia lidera” – Yannick Meijers (Patagonia)

15:35–16:50    Panel Dyskusyjny „W jaki sposób społeczność górska i branża outdoorowa może przyczynić się do pozytywnych zmian ekologicznych?”

W międzyczasie odbywać się będą warsztaty plastyczne (rozwijające wrażliwość ekologiczną) dla dzieci – „Zwierzęta Tatr”, organizowane przez Tatrzański Park Narodowy. Warsztaty poprowadzą Alina Sidor i Aurelia Reinholz z Działu Edukacji TPN.

Punktem kulminacyjnym ekologicznej części Krakowskiego Festiwalu Górskiego będzie panel „W jaki sposób społeczność górska i branża outdoorowa może przyczynić się do pozytywnych zmian ekologicznych?” pod patronatem Outdoor Magazynu, czasopisma dla miłośników natury i pasjonatów aktywności na świeżym powietrzu. W moderowanej dyskusji udział wezmą przedstawiciele branży outdoorowej, Tatrzańskiego Parku Narodowego, dziennikarze oraz liderzy opinii:

Kamila Kielar – podróżniczka i dziennikarka zaangażowana w tematykę zmian klimatycznych,

Rafał Fronia – himalaista, naoczny świadek zmian klimatycznych w górach najwyższych,

Jan Krzeptowski-Sabała – przedstawiciel Tatrzańskiego Parku Narodowego, odpowiedzialny za edukację ekologiczną,

Yannick Meijers – przedstawiciel marki Patagonia w Europie Centralnej i Wschodniej,

Wojciech Kłapcia – ekspert technologiczny i projektant marki Pajak,

Piotr Czmoch –  właściciel jednego z największych outdoorowych sklepów internetowych 8a.pl i dystrybutor sprzętu specjalistycznego.

Moderacja: Michał Gurgul (Outdoor Magazyn)

Podczas rozmowy postaramy się znaleźć odpowiedzi na trzy podstawowe pytania, które równocześnie stanowić będą główne punkty dyskusji:

  • Jakie zagrożenia ekologiczne wiążą się z realizowaniem naszych pasji i produkcją sprzętu outdoorowego? Jak je postrzegamy?
  • Czy jesteśmy w stanie z nimi walczyć? Jeśli tak, to kto i w jaki sposób może to zrobić? Jaką rolę odgrywa tu zrównoważony rozwój firm z branży outdoorowej?
  • Jak osiągnąć efekt synergii? Czy wspólne działania podróżników, sportowców, mikro- i makro-przedsiębiorców (czyli środowiska outdoorowego) mogą przełożyć się na większą skalę?


Co chcemy osiągnąć?

Pragniemy zwiększyć świadomość ludzi w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekologii, pobudzić do prostych działań, a także wywrzeć presję na firmach i sklepach z branży, aby włączyły się w aktywne działania.

Do kogo skierowana będzie komunikacja?

Do społeczności outdoorowej, górskiej, widzów i gości Krakowskiego Festiwalu Górskiego, uczestników branży – grono potencjalnych zainteresowanych to w sumie kilka tysięcy ludzi. Liczymy też na pomoc w nagłośnieniu wydarzenia ze strony mediów.


***

Gdzie: Centrum Kongresowe ICE Kraków, Sala kinowa S3b

Kiedy: piątek 6.12.2019, godz. 12:30–16:50  (panel dyskusyjny rozpocznie  się o 15:35)

Wstęp bezpłatny

Partnerzy: PZU, Polar Sport, Patagonia, Tatrzański Park Narodowy, Cumulus, Klean Kanteen

Drukuj