Muzeum w Kieżmarku

11 kwietnia 2013

Wystawa "Fotografie 1850-1939 południowej strony Tatr" przygotowana przez Muzeum w Kieżmarku, a eksponowana w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN była początkiem współpracy pomiędzy naszymi instytucjami.

W czasie jej wernisażu w maju 2006 r. podpisano porozumienie o stałej współpracy . Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i dzięki informacjom przekazywanym przez TPN była prezentowana w dziesięciu ośrodkach wystawienniczych w Polsce.

W marcu 2009 r. pokazywaliśmy wystawę "Kieżmark w fotografii Kazimierza Gajewskiego" , która powstała również dzięki pomocy kieżamarskiego Muzeum.
Nasze wystawy , które zagościły na Słowacji, to "Walery Eljasz Radzikowski" (marzec 2006 r.), "Krajobraz górski" (2007 r.), "XIX-wieczna turystyka tatrzańska" (luty – marzec 2008 r.), "Tatry i Zakopane przed 100 laty"  (marzec – kwiecień 2009 r.).

Ostatnie działania to projekt "Tatrzańskie dziedzictwo" współfinansowany  przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013.


Więcej informacji o Muzeum można znaleźć na stronach internetowych www.kezmarok.com.

Drukuj