VI Ogólnopolska konferencja naukowa „Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego a Człowiek”

22 listopada 2019

Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi serdecznie zapraszają do udziału w VI ogólnopolskiej konferencji tatrzańskiej, której tematem przewodnim będą „Zmiany w Tatrach – zagrożenia istniejące i potencjalne”. Konferencja odbędzie się w dniach 8–10 października 2020 roku w Zakopanem.

Wzorem poprzednich konferencji tatrzańskich, również i tym razem wystąpienia konferencyjne będą podzielone na trzy sekcje: I Nauki o Ziemi, II Nauki Biologiczne oraz III Człowiek i Środowisko. Przewidywane są zarówno sesje plenarne jak i posterowe. Zachęcamy do przygotowania wystąpień i posterów, zwłaszcza związanych z tematem przewodnim oraz podsumowujących badania wykonane w Tatrach od czasu naszej poprzedniej konferencji.

Po konferencji planowane jest wydanie punktowanej monografii tatrzańskiej zawierającej wszystkie materiały, które uzyskają pozytywne recenzje.

Szczegółowe informacje na temat terminów nadsyłania zgłoszeń, przesyłania abstraktów oraz pełnych tekstów artykułów, a także formularz zgłoszeniowy zostaną podane w komunikacie II, który ukaże się pod koniec grudnia 2019 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila konferencji: konferencja.tatry@tpn.pl


W imieniu organizatorów,
Anna Chrobak (PTPNoZ) oraz Maria Król (TPN)

 

Treść komunikatu 1 w pliku pdf.

Drukuj