Pamiętamy o Karłowiczu

4 lutego 2016

W niedzielę 7 lutego zapraszamy na cykl imprez upamiętniających postać wielkiego kompozytora i miłośnika gór Mieczysława Karłowicza. Organizatorami wydarzeń pt. „Pamiętamy o Karłowiczu” są Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem i portal Skitourowezakopane.pl wraz z Miastem Zakopane.

Skiturowy początek

Wydarzenie rozpocznie wspólna wycieczka skiturowa z Kuźnic pod Kamień Karłowicza przy Małym Kościelcu, gdzie fani narciarstwa turowego spotkają się w samo południe aby oddać hołd zmarłemu artyście.

O godzinie 08:45 grupa 40 osób pod opieką licencjonowanych przewodników (Zofii Bachledy, Piotra Gruszki, Heleny Roj i Stanisława Styrczuli) ruszy pod Kamień Karłowicza. Wycieczka jest darmowa i przeznaczona dla osób, które znają podstawy skituringu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zapisać się poprzez formularz dostępny na stronach: www.muzykanaszczytach.com.pl lub skiturowezakopane.pl

Osoby, które będą wchodziły indywidualnie – spotkają się z grupą o godzinie 12:00 pod Kamieniem Karłowicza, gdzie organizatorzy przygotowali symboliczną akcję upamiętniającą czołowego polskiego kompozytora.


Rekonstrukcja akcji ratunkowej

O 18:00 na Górnej Równi Krupowej (w okolicach restauracji Villa Toscana) będzie miała miejsce inscenizacja akcji ratunkowej sprzed 100 lat! (reżyseria Jakub Brzosko). W wydarzeniu wezmą udział ratownicy TOPR-u oraz aktorzy, wszyscy będą przebrani w dawne stroje, by całości wydarzenia nadać charakter czasów minionych. Przedstawienie zakończy pokaz teraźniejszej akcji ratowniczej z użyciem dostępnych „cudów techniki”.


Filmowe zakończenie

Po akcji rekonstrukcyjnej, w restauracji Villa Toscana będzie miała miejsce projekcja filmu Jakuba Brzosko o ratownikach tatrzańskich pt. „Ojcowie i synowie” oraz prelekcja poświęcona postaci Mieczysława Karłowicza.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest rejestracja online. Formularz dostępny jest na stronach: www.muzykanaszczytach.com.pl lub skiturowezakopane.pl


Narodziny tradycji

Celem, który przyświecał organizatorom podczas tworzenia tego innowacyjnego wydarzenia było marzenie o stworzeniu nowej, pięknej tradycji w Zakopanem. Tradycji pamięci o tych, którzy w górach zostali już na zawsze, a także uwrażliwienia turystów na niebezpieczeństwa czyhające w górach i ukazanie współczesnych możliwości ratownictwa lawinowego.


Przyjaciele eventu

Współorganizator: Miasto Zakopane

Partnerzy: Biuro Promocji Zakopanego, TOPR, Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie, Skitour School,  restauracja Villa Toscana, Twoje Wino, Future Tech

Patroni medialni: Tygodnik Podhalański, Infogram, Podhale24, Program „Pod Tatrami”


Drukuj