Jak trafić do uśpionych rycerzy w jaskini pod Giewontem. Tajemnicę poznał kowal Fatla z Kościeliska, który prowadzony przez przewodnika odwiedzał wojów kilka razy.
Giewont. Obejrzyj fotokast
Kiedy jednak próbował odnaleźć grotę samodzielnie, nigdy mu się nie udawało. To dowód na to, że w Tatry chodzić należy z przewodnikiem. Legenda o uśpionych rycerzach, kształt góry i krzyż na jej wierzchołku sprawiły, że Giewont stał się symbolem Zakopanego. Nie mogło go zatem zabraknąć na liście symboli wytypowanych w akcji Milka. Razem dla Tatr.
Przypomnijmy, Milka we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym prowadzi akcję społeczno-edukacyjną, której celem jest wsparcie ochrony symboli tatrzańskiej przyrody. W ramach projektu Milka przekaże 1 mln zł na działania ochronne dla symboli wybranych w głosowaniu.
Symbole te to unikalne dla Tatr, potencjalnie zagrożone gatunki roślin i zwierząt oraz wyjątkowe przyrodniczo miejsca, które znają wszyscy: krokus, niedźwiedź, kozica, świstak, Giewont oraz Morskie Oko.
Głosowanie na stronie internetowej www.razemdlatatr.pl będzie trwało do 20 czerwca 2010 r. Przez cały czas trwania akcji w programie Dzień Dobry TVN i w „Gazecie Wyborczej” eksperci TPN oraz ambasadorzy akcji będą opowiadać o tym, co możemy wspólnie zrobić.
Wynik głosowania zdecyduje także o tym, jaka część z puli 1 miliona złotych zostanie przeznaczona na działania związane z ochroną zwycięskich symboli. Na ochronę symbolu, który zajmie pierwsze miejsce, przeznaczone zostanie 50 proc. tej kwoty, symbol, który znajdzie się na drugim miejscu otrzyma 30 proc., a trzeci finalista - 20 proc.
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności